Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; WP_Import has a deprecated constructor in /home/muzeumagtc/muzeumag/wp-content/plugins/wordpress-importer/wordpress-importer.php on line 38
wystawa stała - Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Wystawa stała naszego muzeum obejmuje przede wszystkim ekspozycję bogatego skarbca katedry gnieźnieńskiej. W pozostałych działach prezentujemy liczne tkaniny, rzeźbę oraz malarstwo. Dużym zainteresowaniem cieszy się stała ekspozycja portretów trumiennych, która liczy w naszej kolekcji ponad 70. kompletów. Na prezentowanej fotografii widzimy dwa złote, romańskie pierścienie, ten z topazem (kamień o złotawym zabarwieniu) został podarowany arcybiskupowi Jakubowi Śwince przez króla Przemysła II pod koniec XIII wieku.